Av: Ove Sandvik - Publisert: 16.03.2010 - Sist endret: 18.03.2010
Vant tur til USA og FN!

Skolen gratulerer Andrea Larsen Torjussen i klasse 2STD!
Andrea vant to ukers tur til USA og FN etter stilkonkurranse arrangert i regi av Odd Fellow-organisasjonen. Hun valgte å skrive om FNs rolle som fredsbevarende organisasjon. Hun sier hun blir inspirert av FNs arbeid i verden og at hun liker godt å skrive, noe hun gjerne vil fortsette med i framtida. I FN skal hun også holde et innlegg på engelsk.
Odd Fellow-organisasjonen har for andre gang invitert Vg2-elever ved Vågsbygd videregående skole til å delta i en stilkonkurranse om FN. Mange elever deltok, og norsklærere plukket ut fem besvarelser som ble sendt videre i konkurransen. Mandag 8.mars var representanter for Odd Fellow til stede på skolen i midttimen for å kunngjøre resultatet.

I USA får Andrea reise litt rundt etter ei uke i New York. Dette Odd Fellow-prosjektet startet så tidlig som i 1948, og Andrea er den foreløpig siste av ca 125 norske ungdommer som har vunnet denne prisen. Vi gratulerer og ønsker henne god tur!